Moduły hybrydowe PVT

Moduły hybrydowe PVT to fotowoltaiczne moduły chłodzone cieczą. Dzięki swojej budowie produkują one nie tylko prąd, ale również ciepło. Inwestując w nie, nie trzeba martwić się montażem dwóch osobnych instalacji - jednej do ogrzewania wody, a drugiej do produkcji energii elektrycznej. Wystarczy jedna instalacja, aby cieszyć się stałym dostępem zarówno do prądu, jak i odpowiednio nagrzanej cieczy. Dzięki temu moduły hybrydowe PVT doskonale sprawdzają się w przypadku budynków, które mają mocno ograniczoną ilość miejsca na dachu.

Panele hybrydowe PVT

Montaż modułów hybrydowych PVT

Instalacja modułów hybrydowych PVT przebiega praktycznie tak samo, jak montaż klasycznych paneli fotowoltaicznych. Choć pozornie może się wydawać, że nie jest ona trudna, to bardzo ważne jest przestrzeganie pewnych zasad, które znają wyłącznie profesjonaliści. Jeśli chcesz, aby moduły hybrydowe PVT zostały odpowiednio zainstalowane na Twoim budynku, wybierz zaufaną firmę, posiadającą odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Korzystając z usług profesjonalistów, będziesz miał pewność, że moduły zostały prawidłowo zainstalowane i odpowiednio spełniają swoją funkcję.

Kolektory hybrydowe PTV - zalety

Kolektory hybrydowe PTV cieszą się świetnymi opiniami i coraz większą popularnością. Użytkownicy chwalą je przede wszystkim za fakt, iż produkują one nie tylko prąd, ale również ogrzewają wodę. Ich dużą zaletą jest również wydajność. Wytwarzają one więcej energii elektrycznej niż klasyczne moduły fotowoltaiczne. Kolektory hybrydowe PTV są także bardzo doceniane za fakt, iż pozwalają one zaoszczędzić sporą powierzchnię, gdyż w ich przypadku nie trzeba instalować osobnych modułów do produkcji ciepła i prądu.

Kolektory hybrydowe PTV - wady

Niełatwo znaleźć wady kolektorów hybrydowych PTV, gdyż moduły te zostały bardzo dobrze dopracowane. Za ich główny minus można uznać cenę. Niestety nie należą one do najtańszych, a ich założenie to niemały wydatek. W sklepie PROPLAST znajdziesz wysokiej jakości kolektory w naprawdę dobrych cenach. Firma ta oferuje moduły o różnej mocy i wymiarach, dlatego z pewnością wybierzesz model dopasowany do swoich potrzeb.

Czekamy na Twoje pytania!

Lokalizacja:
Wyczółki 82,
02-820 Warszawa
Numer telefonu:
532 006 767